سوالات و مشکلات متداول گیفت کارت‌

شاید شما هم در بسیاری از مواقع هنگام استفاده از گیفت کارت و خرید و شارژ حساب اپل آی‌دی و غیره با خطاها و مشکلات مختلفی مواجه شده باشید که راه حل مناسبی برای آن پیدا نکنید. این مشکلات در عین سادگی و پیش پا افتاده بودن، باعث اختلال در روند فعالیت و استفاده شما از مزایای گیفت کارت‌ها خواهند شد. با GiftGift همراه باشید تا مشکلات شما را در کنار هم مرتفع سازیم.


چطور متوجه شویم که گیفت کارت ما دارای کد معتبر بوده و قابل استفاده می‌باشد؟

اگر در هنگام «ردیم» Redeem کردن اکانت خود با پیغام The code that you entered is invalid مواجه شدید؛ این بدین معنی است که کد گیفت کارت شما معتبر نمی‌باشد. دقت داشته باشید که هنگام ردیم کردن اکانت خود، کد گیفت کارت را بدون فاصله (Space) وارد کرده و ترجیحا از حروف بزرگ استفاده نمایید.

کد نامعتبر گیفت کارت

 

چطور متوجه شویم که گیفت کارت ما برای اکانت دیگری استفاده نشده است؟
اگر در هنگام «ردیم» Redeem کردن اکانت خود با پیغام The code that you entered has already been redeemed مواجه شدید؛ این بدین معنی است که کد گیفت کارت شما قبلاً مورد استفاده قرار گرفته است. در این گونه مواقع این امکان وجود دارد که بدلیل اختلالات مرورگر شما، پیغام شارژ شدن موفقیت آمیز اکانت خود را مشاهده نمایید. در این حالت نیاز است که یکبار از اکانت خود خارج شده و اصطلاحا Sign-out نموده و مجددا Sign-in نمایید و اعتبار فعلی اکانت خود را بررسی نمایید.

خطای ریدیم گیفت کارت


چطور میتوانیم از شارژ موفقیت آمیز اکانت خود مطمئن شده و مقدار شارژ فعلی اکانت خود را مشاهده نماییم؟

جهت مشاهده اعتبار فعلی اپل آی‌دی پس از شارژ اکانت خود باید باید ابتدا وارد اپل استور دستگاه خود شوید، سپس در بخش انتهای برنامه و در زیر اکانت اپل آی‌دی ( ایمیل ) خود می‌توانید میزان اعتبار فعلی را مشاهده نمایید.

شارژ گیفت کارت

چطور میتوانیم خطای کشور اپل آی‌دی و گیفت کارت را برطرف کنیم؟
اگر در ابتدای ورود به اپ استور، با خطای This code must be redeemed in the U.S. storefront مواجه شدید؛ این بدین معنی است که کشور اپل آی‌دی شما با کشور گیفت کارت یکسان نمی‌باشد! حال نیاز است تا گیفت کارت ست شده با کشور اپل آی‌دی خود را خریداری نموده و یا اینکه کشور اپل آی‌دی خود را به آمریکا تغییر دهید زیرا اکثر گیفت کارت‌های موجود در ایران برای کشور آمریکا می‌باشد.
برای دریافت آموزش و آشنایی با نحوه تغییر کشور (ریجن) اپل آی‌دی به اینجا مراجعه فرمایید.

تغییر کشور اپل آیدی


خطای 10002 آیتونز را چطور برطرف کنیم؟
اگر در زمان استفاده و یا ریدیم کردن اپل آی‌دی خود با خطای Code redemption is temporarily unavailable. Try again later. 10002 مواجه شدید؛ این بدین معنی است که سرویس اپل آی‌دی بدلیل اختلالات مربوط به اپل و یا بروز رسانی سرورهای اپل بطور موقت مسدود بوده و طی چند ساعت مشکل برطرف خواهد شد. توجه داشته باشید که این خلل مربوط به سرور اپل بوده و برای گیفت کارت و یا اپل آی‌دی شما مشکلی وجود نخواهد داشت.

خطای 10002 آیتونز

چطور متوجه شویم که گیفت کارت ما توسط اپل رجیستر شده و معتبر می‌باشد؟
در زمان ردیم کردن اکانت خود با خطای The Code you entered has not been properly activated. for assistance, please contact itunes store support مواجه شدید؛ این بدین معنی است که کد گیفت کارت شما در سیستم اپل رجیستر نشده و فعال نمی‌باشد. به عبارتی باید گفت که کد این گیفت کارت توسط پرسنل اپل هنوز برای استفاده قرار داده نشده است. در اینگونه موارد نیاز است که گیفت کارت دیگری برای استفاده تعبیه نمایید.

رجیستر اپل آیدی