آموزش تغییر کشور (ریجن) اپل آی دی

همانطور که مطلع هستید، اپل در بسیاری از کشورهای دنیا دارای «اپ استور» بوده و تمامی اپ های آن در این استورها موجود و قابل خرید است؛ اما یکی از بارزترین و کاملترین این بازار یا استورها، اپ استور آمریکا مییاشد. این اپ استور بدلیل اینکه آرشیو کاملی داشته و اکثر اپلیکیشن ها اول در آن عرضه میشوند، حتی مردم کشورهایی چون استرالیا، کانادا و انگلستان نیز که از استورهای بسیار عالی در کشور خود بهره مند هستند، بازهم از اپ استور آمریکا استفاده میکنند.

از آنجایی که ما خواهان بهره مند شدن هموطنان عزیز از بهترین و کاملترین امکانات هستیم، توصیه میکنیم که هم میهنان عزیز نیز اپل آی دی خود را بر روی کشور آمریکا قرار دهند. اپل آی دی های ارائه شده در فروشگاه GiftGift، همگی بر روی ریجن ایالات متحده است که از اینجا میتوانید آن زا تهیه نمایید؛ اما اگر قبلا اپل آی دی تهیه کرده اید و کشور شما بر روی آمریکا به اصطلاح «ست» نشده است، با ما همراه باشید تا نحوه اعمال تغییرات لازم را در اختیار شما دوستان قرار دهیم.

ابتدا باید آی پی خود را بر روی کشور دیگری جز ایران قرار دهید ( دلایل این امر و آموزش های لازم مربوط به آن در آموزش های پیشین مطرح گردیده است و میتوانید به آنها مراجعه نمایید). حال برنامه iTunes را نصب و اجرا کرده و گزینه iTunes Store را انتخاب نموده و از بالای صفحه (سمت راست)، بر روی گزینه Sign-in کلیک نموده و اطلاعات مربوط به اپل آی دی خود را وارد نمایید.

در اینجا اگر ریجن یا کشور اپل آی دی شما بر روی کشور دیگری جز آمریکا باشد، با پیغام زیر روبرو خواهید شد:

آموزش تغییر کشور (ریجن) اپل آی دی

حال ایمیل خود را در بالا سمت راست صفحه ملاحظه خواهید کرد؛ طبق عکس بر روی فلش کنار آن کلیک نموده و سپس Account را انتخاب نمایید. 

enter account 

در این صفحه اطلاعات مربوط به اکانت خود را ملاحظه خواهید کرد.
حال لازم است 3 مرحله را طی نمایید که به ترتیب بیان خواهد شد:

account settings

1. ابتدا  بر روی گزینه Edit مربوط به سطر Payment Information کلیک نمایید.

در این صفحه گزینه None را انتخاب نموده و Done را کلیک نمایید.

payment information 

2. حال صفحه اصلی Account را مشاهده خواهید کرید؛ در اینجا بر روی گزینه Edit مربوط به سطر Billing Address کلیک نمایید.

در این صفحه مجددا گزینه None را انتخاب نموده و Done را کلیک نمایید.

billing address

3. مجددا صفحه اصلی Account را مشاهده خواهید کرید؛ حال بر روی گزینه Change Country or Region کلیک نمایید. مسیر را ادامه داده تا با تصویر زیر مواجه شوید:

change country

در اینجا کادر اشاره شده را باز کرده، کشور آمریکا را مانند شکل انتخاب کرده و بر روی گزینه Change کلیک نمایید.

review

همانطور که ملاحظه میکنید در این جا مانند سایر متد های پرداخت قبلی که بر روی حالت None ( فاقد کارت اعتباری ) کلیک میکردیم؛ این گزینه موجود نبوده و اپل از ما میخواهد که نوع کارت بانکی خود که خواهان خرید با آن از اپ استور هستیم را انتخاب نماییم. حال نیاز است تا از مسیر مشخص شده در بالای صفحه، گزینه «ردیم» را انتخاب نموده و کلیک نمایید تا به صفحه زیر بروید.

redeem itunes gift card

ورود به این صفحه نشان از این است که شما حالتی را انتخاب نموده اید که فاقد کارت بانکی هستید و خواهان شارژ اکانت خود با استفاده از کد گیفت کارت میباشید. حال بدون انجام عملیات خاصی، مجددا مانند شکل بر روی Account کلیک کرده تا به صفحه اصلی اکانت خود بروید و در آنجا مجددا گزینه Change Country or Region را کلیک نموده و مسیر را ادامه دهید نا به شکل زیر برسید.

change region

1. همان طور که ملاحظه می‌کنید، گزینه None در کنار لیست نوع‌های مختلف کارت های اعتباری آشکار شده و این نشان از این است که اپل متوجه این شده است که شما خواهان استفاده از گیفت کارت بوده و این امکان را برای شما در دسترس قرار خواهد داد.
حالا نیاز است که اطلاعات ساختگی مربوط به محل سکونت خود در ایالات متحده آمریکا را وارد نموده و اطلاعات محل سکونت قبلی خود که در سوییس بود را ویرایش نمایید.
«در اینجا باید از قسمت مربوط به تغییر اطلاعات هویتی، همانطور که در آموزش استفاده و شارژ گیفت کارت گوگل پلی بیان شد استفاده کنید.»
2. این گزینه مربوط به آدرس محل سکونت و شماره پلاک ساختگی منزل شما در آمریکا میباشد.
3. این گزینه شهر محل سکونت را نشان میدهد.
4. این گزینه مربوط به ایالتی است که شهر شما در آن قرار دارد.
5. این گزینه مربوط به زیپ کد (Zip Code) شهر شما است.
6. این گزینه کد پیش شماره تلفن شما را نشان میدهد.
7. این شماره نشان دهنده شماره تلفن ساختگی و غیر واقعی منزل شما در شهر واشنگتن آمریکا خواهد بود.
8. پس وارد کردن کلیه اطلاعات، بر روی Continue کلیک نمایید.
لازم به ذکر است که در عکس زیر ما برای نمونه اطلاعات اکانت خود را برای کشور آمریکا برای شهر Sharonville، ایالت Kentucky، زیپ کد 4521، پیش شماره 859 و شماره تلفن 6859-992 قرار دادیم.

change to usa apple id address

پس از طی کردن مراحل ذکر شده به آخرین مرحله تغییر ریجن اکانت خود رسیدیم و آن را بر روی کشور آمریکا (United States) قرار دادیم.

final step